KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407316
nr 1540 7316
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 34x39 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 20:38:02
11/5 18:24:12
11/5 18:29:35
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson